راهکارهای افزایش امنیت پیج اینستاگرام


راهکارهای افزایش امنیت پیج اینستاگرام

اینستاگرام در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. حفظ امنیت اکانت اینستاگرام، هم برای حساب شخصی و هم برای حساب تجاری، بدون شک بسیار مهم است.

روی لینک های ناشناس کلیک نکنید، با دستگاه های مختلف وارد حساب کاربری خود نشوید، موقعیت مکانی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید، از حساب های کاربری مشکوک دوری کنید و از برنامه های غیر رسمی اینستاگرام استفاده نکنید. اینها تنها چند نمونه از کارهایی هستند که می توانید برای افزایش امنیت حساب اینستاگرام خود انجام دهید.

علاوه بر این توصیه ها، تعدادی از اقدامات اینستاگرام برای بررسی و بهبود امنیت حساب کاربری خود به همه کاربران خود توصیه می کند.

اگر از کاربران اینستاگرام هستید، توصیه می کنیم در این مقاله با ما همراه باشید تا مراحل عملی حفظ و افزایش امنیت اکانت اینستاگرام خود را مرور کنیم.

یک رمز عبور قوی انتخاب کنید و آن را به صورت دوره ای تغییر دهید

شاید شما هم از جمله کسانی باشید که هنگام انتخاب رمز عبور از عباراتی مانند نام، تاریخ تولد، شماره تلفن یا شماره شناسه استفاده می کنید زیرا به راحتی می توانید آنها را به خاطر بسپارید، اما نمی توانید تصور کنید که انتخاب چنین پسوردی چگونه راه را برای هکرهای اینستاگرام هموار می کند.

در اینجا نکات مهمی وجود دارد که هنگام انتخاب رمز عبور باید در نظر داشته باشید.

هنگام انتخاب رمز عبور، از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علائم استفاده کنید تا احتمال هک شدن رمز عبور خود را به حداقل برسانید.

اگر احتمال دارد رمز عبور خود را فراموش کنید، توصیه می کنیم آن را در مکانی امن یادداشت کنید.

اینستاگرام به کاربران خود توصیه می کند هر از چند گاهی رمز عبور خود را تغییر دهند و همیشه رمز عبور ثابت نداشته باشند. استفاده طولانی مدت از رمز عبور می تواند

به یاد داشته باشید که هرگز رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارید.

امنیت

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام خود را فعال کنید!

این روش یکی از مطمئن ترین راه ها برای افزایش امنیت اکانت اینستاگرام شماست. زمانی که احراز هویت دو مرحله ای را برای یک حساب کاربری خاص اینستاگرام فعال می کنید، تنها وارد کردن رمز عبور برای وارد کردن آن کافی نیست و باید هویت خود را از طریق دیگری که قبلا انتخاب کرده اید، اثبات کنید. به همین دلیل است که به آن احراز هویت دو مرحله ای می گویند!

برای دانستن بیشتر در مورد آن، مقاله زیر را مطالعه نمایید

احراز هویت دو مرحله ای اینستاگرام

بررسی کنید چه دستگاه هایی به اینستاگرام شما وارد شده اند

اگر به Settings > Security > Login > Activity بروید، می‌بینید که از چه دستگاه‌هایی از کدام مناطق جغرافیایی و چه زمانی حساب کاربری شما وارد شده است.

در این بین، اگر مکان و دستگاه مشکوکی را مشاهده کردید که متعلق به شما نیست، می توانید روی نماد سه نقطه در کنار موقعیت جغرافیایی ضربه بزنید تا دسترسی آن دستگاه به حساب کاربری شما قطع شود.

ایمیل خود را در اکانت اینستاگرام خود ثبت کنید!

بسیاری از افراد اکانت خود را با شماره موبایل باز می کنند اما داشتن ایمیل معتبر امنیت حساب شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. توصیه می شود پس از ایجاد حساب کاربری با شماره موبایل ایمیل خود را ثبت کنید.

زمانی که رمز عبور اینستاگرام خود را فراموش می کنید، داشتن ایمیل ثبت شده بازیابی اکانت شما را تضمین می کند و حتی اگر حساب کاربری شما هک شود، می تواند به شما در ذخیره اکانت اینستاگرام کمک کند.

به ایمیل های هشدار امنیتی اینستاگرام توجه کنید!

هرگز ایمیل هایی را که اینستاگرام برای شما ارسال می کند نادیده نگیرید، آنها می توانند حاوی هشدارهای امنیتی مهمی باشند که در صورت نادیده گرفتن آنها می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد.

تغییرات در اطلاعات شخصی اکانت اینستاگرام خود را بررسی کنید.

اگر به مسیر Settings> Security> Access> Data بروید، مشاهده می کنید که این قسمت شامل تمامی اطلاعات مربوط به حساب کاربری شما می باشد.

مواردی که می توان در Access Data بررسی کرد شامل تغییرات حریم خصوصی حساب، تغییر رمز عبور، تغییرات ایمیل، شماره موبایل، تعداد حساب ها و زمان ورود و خروج است.

هنگام بررسی این موارد، اگر تغییر مشکوکی مشاهده کردید که انجام نداده‌اید، به تنظیمات > امنیت > ورود به سیستم > فعالیت بروید و حساب مشکوک یا ناشناس را از لیست دستگاه‌های وارد شده حذف کنید.

دسترسی اپلیکیشن ها و سایت ها به حساب اینستاگرام خود را بررسی کنید

به Settings > Security > Apps & Websites بروید. در این قسمت می توانید اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که به حساب کاربری شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. این موارد به سه دسته فعال، منقضی شده و حذف شده طبقه بندی می شوند. برای مسدود کردن دسترسی به این سایت ها و برنامه ها، می توانید وارد دسته فعال شده شوید و مواردی را که دوست ندارید حذف کنید. این امر امنیت اکانت اینستاگرام شما را تا حد زیادی افزایش می دهد.

همانطور که می دانید اینستاگرام مانند سایر برنامه های کامپیوتری و نرم افزاری قابل هک شدن است، اما در صورت انجام اقداماتی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، امنیت بالای اکانت اینستاگرام خود را با اطمینان تضمین کرده و در عین حال از افشای آن جلوگیری خواهید کرد.

نحوه ارتباط با ما

تماس با شماره ۷۱۰۵۳۷۹۳

ارسال کلمه: امنیت اینستاگرام به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۷۱۰۵۳۷۹۳

ثبت نام از طریق فرم عضویت سایت و تعیین وقت مشاوره

آدرس وب سایت:

http://www.wiki-lux.com

http://www.rouholamini.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *