مفهوم برندینگ

توانایی تعریف کسب و کار و هدف آن می تواند تأثیر قابل توجهی بر توانایی شما در جذب مشتری داشته باشد. قبل از اینکه بتوانید نام تجاری خود را ایجاد کنید، بیاموزید که برند چیست و چگونه در استراتژی های بازاریابی شما قرار می گیرد.

  • تعریف برندسازی در بازاریابی چیست؟
  • چگونه یک برند در بازاریابی بسازیم؟
  • چرا برندسازی مهم است؟
  • چه چیزی یک برند خوب را می سازد؟

تعریف برندسازی در بازاریابی چیست؟

برندسازی فرآیندی است که در آن یک کسب و کار خود را به عموم مردم می شناسد و خود را از رقبا متمایز می کند. نام تجاری معمولاً شامل یک عبارت، طرح یا ایده است که به راحتی آن را برای عموم قابل شناسایی می کند.

چگونه یک برند بسازیم؟

به منظور ایجاد یک برند، کسب و کارها باید این چهار مرحله را طی کنند:

۱ هویت شرکت خود را تعریف کنید

دانستن اینکه می خواهید شرکت شما چه چیزی را نمایندگی کند و هدف آن چیست، اولین قدم در ساختن یک برند است. با تجسم آنچه می خواهید شرکت شما باشد، می توانید برنامه ریزی برای تحقق آن را آغاز کنید. برای مثال، صاحب یک خط آرایش ممکن است تصمیم بگیرد که می‌خواهد هویتش بر اساس سه اصل باشد: مسئولیت زیست‌محیطی، ارزش و تطبیق پذیری. با در نظر گرفتن هویت شرکت خود، می توانید استراتژی های بازاریابی برای محصولات خود برنامه ریزی کنید. در مورد صاحب خط آرایش، این استراتژی ها ممکن است شامل تبلیغاتی باشد که مواد ارگانیک را تبلیغ می کند یا ویدیوهای آموزشی که سه روش مختلف برای پوشیدن رژگونه را نشان می دهد.

۲-مخاطبان هدف خود را برجسته کنید

توجه به مخاطبان هنگام پرورش هویت برند شما مهم است. سن، جنسیت، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، فرهنگ و حتی موقعیت جغرافیایی مخاطبان خود را در نظر بگیرید. این عوامل به نحوه ارائه شرکت خود به مردم کمک می کند. به عنوان مثال، اگر در آلبانی، نیویورک، نمایندگی خودرو دارید، ممکن است مخاطبان خود را مردان و زنانی بین سنین ۲۵ تا ۶۵ سال شناسایی کنید که معمولاً از طبقه متوسط ​​و بالا هستند و در آلبانی نیویورک و اطراف آن زندگی می کنند.

۳-شرکت خود را بر اساس هویت مورد نظر سازماندهی کنید

ساختار شرکت شما مطابق با نام تجاری شما می تواند اطمینان حاصل شود که وعده هایی که تبلیغ می کنید اجرا می شوند. به عنوان مثال، یک بانک ملی می گوید که آنها خدمات با کیفیتی را در ۲۴ ساعت شبانه روز به مشتریان ارائه می دهند. برای حمایت از این ادعا، آنها باید مطمئن شوند که نمایندگان خدمات مشتری با تجربه و آموزش دیده در شب و روز در دسترس هستند.

۴-از تجدید نظر نترسید

هنگامی که به تصویر شرکت خاصی متعهد شدید، از اصلاح آن نترسید. نام تجاری شما می تواند با رشد شرکت شما و با تثبیت خود در صنعت خود تکامل یابد. به عنوان مثال، یک آژانس مسافرتی خود را به عنوان کمکی برای تعطیلات داخلی و خارجی معرفی کرده است. با این حال، پس از مشاهده روند تحصیل، کار و برنامه های داوطلبانه در خارج از کشور، آنها خدمات خود را برای کمک به برنامه ریزی و اجرای تجربیات آموزشی در خارج از کشور گسترش می دهند.

چرا برندسازی مهم است؟

برندسازی به دلایل زیر مهم است:

شرکت شما را در یک صنعت تأسیس می کند: هویت برند مناسب به طور بالقوه می تواند به شما کمک کند تا در صنعت خود مستقر شوید. این همچنین می تواند به شما کمک کند تا با کسانی که خدمات مشابهی ارائه می دهند رقابت کنید زیرا نام تجاری شما بیشتر شناخته می شود.

هدف خود را به مصرف کنندگان منتقل می کند: نام تجاری شما همچنین مهم است زیرا به انتقال ارزشی که محصولات یا خدمات شما می توانند برای مصرف کنندگان ارائه دهند کمک می کند. به عنوان مثال، اگر شرکت محصولات پاک کننده شما این شعار را دارد: “زمان کمتر برای تمیز کردن، زمان بیشتر برای سرگرمی”، به مصرف کنندگان اینگونه اشاره می کنید که خط تولید شما به پاکسازی سریع آشفتگی ها کمک می کند تا مشتریان بتوانند کارهای بیشتری را انجام دهند که از آنها لذت می برند.

آگاهی شرکت را افزایش می دهد: داشتن یک برند قوی و قابل تشخیص می تواند به طور بالقوه مشتریان جدیدی را جذب کند.

محصولات و خدمات شما را به مشتریان فعلی یادآوری می کند: نام تجاری شما همچنین می تواند به مشتریان فعلی در مورد آنچه ارائه می دهید یادآوری کند. به عنوان مثال، اگر صاحب یک تجارت کنترل آفات هستید، اجرای تبلیغات یا اصلاح لوگوی خود می تواند به مشتریان قبلی یادآوری کند که کنترل آفات ارگانیک را برای چمن آن ها ارائه می کنید.

چه چیزی یک برند خوب را می سازد؟

در اینجا دو جزء کلیدی وجود دارد که به یک برند خوب کمک می کند:

لوگو: لوگوی شما بخش مهمی از برند شماست، زیرا نمایانگر بصری شرکت شما است. یک لوگو معمولاً شامل یک طرح رنگی، شکل یا تصویر خاص است. در برخی موارد، یک لوگو می تواند نام شرکت شما با فونت و رنگی باشد که فرهنگ شرکت شما را نشان می دهد.

شعار: شعار پیامی مختصر و واضح است که ارزش های شرکت شما را به نمایش می گذارد. شعار شما باید به ایجاد ارتباط عاطفی با شرکت شما کمک کند. در صورت ارائه خدمات مختلف، می توانید بیش از یک شعار داشته باشید.

ویژگی های برندسازی

قابلیت هدف گذاری

برندسازی باید با توجه به مخاطب هدف برنامه ریزی شود. هیچ شرکت تجاری نمی تواند کل جمعیت را هدف قرار دهد. صاحبان مشاغل باید نوع افرادی را که محصولات و خدمات آنها را خریداری می کنند شناسایی کنند. تحقیقات باید بر اساس سن، جنسیت، درآمد، سبک زندگی مشتریان و … انجام شود.

اطلاع

درصد افرادی که از یک برند آگاه هستند به عنوان آگاهی از برند شناخته می شود. شرکت های معتبر از سطح بالایی از آگاهی از برند بهره مند هستند. آگاهی از برند را می توان با کمک تبلیغات در تلویزیون، رادیو، روزنامه یا رسانه های اجتماعی بازاریابی و تبلیغات افزایش داد. لوگوها همچنین به شرکت ها کمک می کنند تا آگاهی از برند را ایجاد کنند، زیرا مردم اغلب برندها را با این نمادها یا نمودارها تشخیص می دهند.

وفاداری

وفاداری به برند بالاترین دستاورد یا اوج هر شرکتی است. مشتری که محصول یک شرکت خاص را به طور گسترده خریداری می کند به عنوان وفادار به برند شناخته می شود. بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند از مارک های خاص لباس، دئودورانت ها یا لوله های خمیر دندان استفاده کنند. آنها دوست دارند که این برندها چه سودی برای آنها دارند. وفاداری به برند را می توان با حفظ ارتباط با مشتریان و درخواست از آنها برای نظرات آنها ایجاد کرد.

ثبات

ثبات برای یک برند ضروری است. یک برند باید ثابت بماند. کسب‌وکارهای کوچک وعده‌های متعددی را در آگهی‌های تجاری و تبلیغاتی درباره برندهای خود می‌دهند و مصرف‌کنندگان از شرکت‌ها انتظار دارند که به این وعده‌ها عمل کنند. محصولات آنها نیز باید موثر باشد.

نحوه ارتباط با ما

تماس با شماره ۷۱۰۵۳۷۹۳

ارسال کلمه برندسازی به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۷۱۰۵۳۷۹۳

ثبت نام از طریق فرم عضویت سایت و تعیین وقت مشاوره

آدرس وب سایت:

http://www.wiki-lux.com

http://www.rouholamini.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *